İyi ki Doğdun Mathematist

Standard

Herşey bundan 2 sene önce bu günlerde başladı. Kendisi de zamanında bir takım sancı ve hicran yaşamış olan site kurucumuz ve yöneticimiz Mathematist Bey, kendisine çıkardığı dersleri insanlarla paylaşmak istedi. Temel espiri, matematikçilerin ve matematik olimpiyatçılarının kendilerinden birşeyler bulabileceği güncel bir platform oluşturmaktı. Bu platformda kariyer alanında tavsiyeler olduğu gibi sadece matematikçilerin anlayacaği geyik nevinden muhabbetler de olabilecekti. Hayattan bir yönüyle soyutlaştırılan matematikçilerin kendilerinden birşeyler bulabilecekleri bir buluşma noktası. Yanlız olmadıkları, kendileri gibi düşünen başka “gariban”ların da olduğunu duyup hissedebilecekleri bir yer. Kendilerinden önce aynı yoldan geçmiş insanların neler yaşadıkları ve şu an neler yaptıkları da diğer taraftan hali hazırda geleceğe dair plan proje üreten matematikçilere de yol gösterici bir ışık kaynağı olacaktı.

Tabi, bu tip konularda aslında herkesin bir fikri vardır. Herkes birşeyleri düzeltme adına fikir yürütür, fakat iş icraate gelince kimseyi bulamazsınız. Mathematist Bey, bu siteyi devam ettirme adına, fikir planında birçok kimseden yardım almıştır. Birçok kimsenin destekleri ile bu siteyi devam ettirmiştir, fakat yine de site her zaman kendisinde düğümlenmektedir.

Bir süredir sitemizde büyük bir durgunluk yaşıyoruz. Bu durgunluk ne kadar sürer kestirmesi güç. Site yöneticimiz üst üste yaşadığı bir kaç hadise ile beraber ümidini bir ölçüde kaybetmiş durumda. Site ve matematikçiler adına fikir üretme vazifesini bu yüzden ikinci plana almak zorunda kaldı. Haliyle site ekibi olarak biz de…

Takipçilerimizden, yaşattığımız bu hayal kırıklığından dolayı bizleri affetmelerini rica ediyoruz. Dileğimiz, çok yakında yöneticimizin işlerinin kolaylaşması ve sitemizin tekrar eski şen şakrak haline dönmesi.

İyi ki doğdun Mathematist, ve tekrar görüşünceye dek hoşça kal…

Site Düzenleyicisi Hate3D

Advertisements

Bir Yorumda Bulunun.

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s