Tübitak 2011 Yaz Kampı

Standard

kamp-tarihi

Son yıllarda Türkiye matematik olimpiyatlarında çıtayı bir hayli yükseltti. IMO da alınan madalyalar ve Türkiye’nin son yıllardaki sıralamaları bunun en büyük göstergesi.

Öte yandan bir çok öğrenci matematik olimpiyatlarına hazırlanır oldu. Döküman temin etme kolaylaştığı için, artık bir çok okul öğrencilerini daha başarılı şeklide olimpiyatlara hazırlıyor.

Fakat öğrencilerin bir kısmı klasik matematikte çok iyi olmalarının aksine ilk aşama sınavını geçmekte fazlasıyla zorlanıyor. Hikayelerini dinlediğimiz öğrencilerden büyük bir bölümü senelerce “Mayıs Sınavına” çalışmış olmasına ve matematiksel ispat yazabilmede belli bir seviyeye ulaşmış olmasına rağmen kampa gidememekten yada aralık sınavına girme hakkı kazanamamaktan yakınıyor.

Tübitaktaki kıymetli hocalarımıza aciz tavsiyemiz ilk aşama sınavından sonra daha çok öğrenciyi aralık sınavına çağıramaları. Bu bağlamda olduğunu zannediyorum zaten bu sene ilk defa 55 öğrenciye Tübitak Yaz Kampı’na katılım hakkı tanıdılar.

Hocalarımıza ve komitedeki diğer çok değerli matematikçilere bütün matematik olimpiyatçıları adına teşekkür ediyoruz. Daha çok olimpiyatçının sevindirilmesine yönelik projelerinin devamını temenni ediyoruz.

Yaz programına katılacak öğretmen ve öğrencilerimize başarılar ve yüksek seviyede istifade yetisi dileriz.

Advertisements

Bir Yorumda Bulunun.

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s